Náladovou, lyricky vstřícnou introdukci, do které se vmísil orchestr, odvál Garrick Ohlsson vzrušivou virtuózní kadencí, kterou z úvodního vášnivého nasazení zmírnil do kontrastně poklidnějšího dění.

Brahms Piano Concerto No. 2 with the Prague Philharmonia18 Apr 2023

“Náladovou, lyricky vstřícnou introdukci, do které se vmísil orchestr, odvál Garrick Ohlsson vzrušivou virtuózní kadencí, kterou z úvodního vášnivého nasazení zmírnil do kontrastně poklidnějšího dění.”

Klasika Plus

“Jeho první sólový vstup vyzněl nesmírně poeticky a v průběhu věty jsme měli mnohokrát možnost ocenit Ohlssonovo lyrické cítění. Závěrečná pasáž – s pomalými tichými rozloženými akordy v klavíru a s měkkým doprovodem orchestru – se rozplývala v barvách málem až impresionistických.”

Harmonie

“Interpretace Garrika Ohlssona patří k těm vyváženým, není nijak extrémní. Spíš vytahuje z Brahmse to jedinečné, je méně „Beethovenská“, nejlepší jsou snivá místa, kterými se přibližuje k Schumannovi. I vzhledem k obsazení orchestru, které odpovídá intenci skladatele i akustice sálu, byl zvuk mimořádně měkce propojen s orchestrem, strukturní i zvukový kontakt byl citlivý.”

Opera Plus